polar tkaniny
Polar od A do Z
Historia polaru
Polar i jego zalety
Polary - przegląd
Zastosowanie Polaru
Podział tkanin
Polartec
Polartec potocznie nazywany dziś polarem wpisał się na tyle w codzienny język, że wszystkie tkaniny typu fleece nazywamy dziś polarem.prezentacja.org

Zastosowanie polaru

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom stał się on materiałem niezwykle popularnym o bardzo szerokich możliwościach stosowania. Z polaru wykonuje się odziez dla aktywnych ludzi. Począwszy od odzieży na chłodniejsze letnie i jesienne dni: bluzy, spodnie, kurtki typu przejściowego, dresowego, kamizelki, spódnice, skończywszy na typowo zimowych ubraniach jak naprawde ciepłe kurtki zimowe, płaszcze, czapki, szaliki, rękawiczki. Wykonuje sie z niego koce, pledy, śpiwory.

Dzięki swoim właściwościom świetnie nadaje się dla alergików i małych dzieci. Łatwe i trwałe farbowanie sprawia, że w branży ubrań dla dzieci rónież zrobił furore. Ubranka dziecięce z polaru są naprawde piękne. Polar jest używany również do wyrobu bielizny.

Ubrania polarowe wyparły praktycznie z rynku typowe dresy. Powszechnie stosują je sportowcy, taternicy, uczestnicy wypraw polarnych i górskich. Dzięki temu że jest lekki zapewnia dużo większy komfort w tak ekstremalnych warunkach niż typowa kurtka puchowa.